פתרונות הצללה לגינה

כשניגשים לעצב גינה, צריך לקחת בחשבון מספר פרמטרים: מלבד הרצון להשוות לה מראה יפהפה, מטופח ונקי, אנו רוצים שהגינה גם תהיה שימושית עברונו. לשם כך נחוצים לנו פתרונות הצללה. בין אם בימות החורף הגשומים והקרירים ובין אם ביומות הקיץ החמים, אם נרצה לשהות זמן מה בגינה, נצטרך לדאוג לחיפוי הולם על מנת שנהנה ממנה.

ישנם מגוון פתרונות הצללה עבור גינות. להלן כמה מהם:

רשתות צל

רשתות צל הן פריט חובה בכל גינה, בעיקר בימי הקיץ באיזור חמימים ושטופי שמש. רשת צל הינה פתרון יעיל לא רק כחיפוי עבורנו, השוהים בגינה, אלא גם עבור צמחיה שלא דורשת אור שמש יישיר בלתי מסונן – הרשת מאפשרת עדיין שמש חלקית, ולכן יעילה בגידול צמחיה מסוג שכזה.
הצללה באמצעות רשת צל תפחית את הנזק עבור צמחים כמו שרכים וורדים, שאינם זקוקים לשמש ישירה. יתרה מכך, גם מבחינת השקיה תסייע רשת הצל בחסכון במים, היות והשמש הקופחת תגרום להתייבשות מהירה של המים, בעוד רשת הצל תשמור על המים ותאט את התייבשותם.
מה גם, שרשת הצל הינה פתרון זול יחסית לפרגולות או לכל פתרון הצללה הדורש התקנה.

פרגולות

פרגולות יכולות להגיע במגוון סוגים, ביניהם פרגולה פתוחה – הטובה רק לנוי משום שהיא מגיעה ללא כיסוי או עם כיסוי חלקי בלבד, המאפשר חדירת אור מינימלי דרכה, והשניה – פרגולה עם הצללה – כיסוי מלא – שמאפשר גם ישיבה תחתיה בימי חורף גשומים.
אם בחרתם בפרגולה קבועה, בעל מקצוע יצטרך לקבוע אותה במקומה באופן שלא תזוז יותר (אלא אם בפירוקה). בניגוד לרשת הצל פרגולה לא ניתנת לסגירה קלה או להזזה, בעוד את רשת הצל ניתן להזיז ביתר קלות ולהתאים את זוויתה.
פרגולה – יתרונה הוא ביופיה וביציבותה. בניגוד לרשת הצל, פרגולה אינה זזה בזמן רוחות, ועל כן טובה יותר לחיפוי באיזור ישיבה.

סוככים

מגוון הסוככים בשוק כיום, רחב ביותר. בין סוגי הסוכך השונים, ישנם צלונים, סוככי חלון, סוככים קבועים, מרקיזות ומרקיזיולטות שונות. ההבדל בין האחד לשני ניכר גם בצורה וגם בשימושיות של כל סוכך וסוכך. עבור מרפסת, למשל, חיפוי בדוגמת מרקיזה יהווה פתרון נהדר לפטיו קטן, כזה שנוכל להותיר סגור שייגן בזמן רוחות וגשמים ולא יתנדנד ברוח הודות לזרועות הצד המגנות על הסוכך.
מה לבחור – אם כך?

בבואנה לבחור בפתרון הצללה עבור הגינה שלנו אנו צריכים ראשית לבחון עם עצמנו למה ישמש אותנו האביזר – לחיפוי צמחיה או הגנה על פטיו או מתחם ישיבה? אילו כיווני אוויר גינתו מקבלת? האם ישנה שמש ישירה בכיווננו? – כל זאת ועוד צריכים לשמש כשיקול לבחירת פתרון ההצללה הטוב עבורנו.

No comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *