פתרונות הצללה ובניית סוככים

השמש החזקה שמכה את פני הארץ בעונת הקיץ מאפיינת את האזור המזרח תיכוני שבו אנו חיים, הנגב שמהווה בערך שישים אחוז משטחה של מדינת ישראל הוא מדבר, והאקלים הקשה השורר בו מתפשט לכל שאר חלקי הארץ, זאת ועוד מביאים משפחות רבות להתקין בחצר ביתם מגוון פתרונות הצללה למטרת הגנה יעילה כנגד קרני השמש והחום הרב שגורמים לאי נעימות ואף סכנה בשהייה ממושכת. גם בעלי עסקים וגם אנשים פרטיים פונים לגורמים מתאימים במטרה ליצור פתרונות יעודים ומעוצבים למקומות חשופים לרבות מרפסות, ברכות, גינות, גגות, כניסות ועוד.

סוגי פתרונות הצללה השונים
לפני שבוחרים פתרון הצללה צריך לקחת בחשבון מספר גורמים כמו גודל האזור המכוסה, כמות האור והצל, מיקום, שימושים, תקציב והתאמה מבחינה עיצוב. למשל יש פרגולות שמתאימות לעונת הקיץ, חוסמות קרני שמש בצורה טובה אך לגמרי חשופות מפני הגשמים כך ששהייה מתחתיהם בעונת החורף אינה אפשרית ללא שכלול מתאים. בין סוגי ההצללה השונים ניתן למנות פרגולות, סוככים, גגונים, שמשיות, פגודה ועוד. לכל סוג יתרונות וחסרונות לכן רצוי להתייעץ עם איש מקצוע עם ניסיון בתחום שיעזור לכם בבחירת ההצללה המתאימה לכם.

פרגולות וסוככים

פתרונות הצללה יכולים להיות זמניים (כמו למשל, בד יוטה שמשמש בצבאות שונים לצורך הצללה של מאחזים צבאיים). אך ישנם גם פתרונות הצללה קבועים יציבים וחזקים, שמחזיקים לאורך זמן ממושך. (אלו ידועים ידועים גם בשם סוככים)

פרגולות הפכו בשנים האחרונות נפוצות ביותר ישראל. הפרגולות בנויות בעיקר מעץ מלא, והן מגיעות בשלל עיצובים ושימושים אך בעיקר בחצרות, גינות ומרפסות. המראה האותנטי של העץ משתלב טוב עם הסביבה ומעניק תחושה ביתית וחמה. ישנם סוגים שונים של עצים באיכויות שונות שמשפיעות על המראה וכן על התקציב. חומר נפוץ אחר שבונים אתו פרגולות הוא אלומיניום, הוא דורש פחות תחזוקה ועמיד יותר בפני תנאי מזג האוויר.

מהם סוככים

סוכך הינו מעין גגון המחובר למבנה ומכסה שטח מחוץ לו לעיתים בתמיכת עמודים ולעיתים ללא תמיכת עמודים. הסוכך הינו קל ונוח להתקנה וגם לפירוק. ישנם סוגים שונים של סוככים: מתקפלים או קבועים. הסוככים המתקבלים הינם נוחים ומתאימים מאוד לעסקים אשר לעת ערב רוצים לקבל את הסוכך, וכן לבתים אש רחשובה להם השליטה על מצב המרפסת או הדק שלהם. סוככים יציבים לעומת זאת, בנויים לרוב על גבי עמודי ברזל מכוסים בבד עמיד וחזק ואינם מתקפלים כך שהמצב נשאר קבוע. (לפחות לכל אורך הקיץ). סוכך יציב יהיה בנוי פלסטיק קשיח או עץ איכותי ויגיע בעיצובים שונים המתאימים להגנה על חלונות, חניות, חלונות ראווה, כניסות, מרפסות ועוד.

No comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *