איך בונים דק

דק בחצר יכול להוסיף המון למראה של הבית שלכם ולתת לו אווירה ממש כפרית של צימר חמים. השילוב של העץ עם שולחנות וכסאות לאירוח ודשא מסביב יכולים בהחלט יכולים לשדרג את החצר שלכם ב – 10 רמת מעלה.
לא לזלזל בבנייה ובכמות העבודה

לאלה מכם אשר מעוניינים לבנות דק לבד, ישנם 2 מרכיבים חשובים בבנייה של הדק אשר יש להתחשב בהם בכובד ראש על מנת שהדק ייצא מוצלח ובטיחותי כאחד – המרכיבים האלה הם המבנה של הדק ואזור הבנייה.
בנוסף, אל תחשבו לרגע שבניית דק זה משהו קליל פשוט ומהיר, זה מצריך זמן עבודה ודיוק.
קחו בחשבון שחומרי הבנייה של הדק יכולים להיות בעלי משקל גבוהה ואם אתם צריכים להגביה את הדק באוויר זה דבר אשר רק יקשה על העבודה.

בחירת סוג העץ

לאחר שמדדתם את השטח בו אתם הולכים לבנות את הדק ויש לכם מידות מדויקות עליכם לבחור את העץ. קחו בחשבון שמחיר העץ משתנה לפי הסוג שלו. לרוב משתמשים בעץ גושני או עץ איפאה לבניית דקים למרות שאפשר להשתמש גם בעץ אורן.
סוג העץ גם ייקבע את הצבע של הדק שכל סוג עץ יש לו גוון אחר וייקבע את המראה של הדק שלכם, בין אם זה למשל עץ אורן שהוא בצבע חום-צהוב בהיר יותר.
כל עץ יש לו גם אופי שונה הן מבחינת האיכות שלו וגם מבחינת אופי העבודה איתו, ישנם עצים אשר נחתכים יותר בקלות, יותר נוח ללטש אותם וכד'.

התשתית של הדק

תשתית זה מרכבי קריטי ביותר בתכנון וצריך לקחת בחשבון שיש הבדל אם הדק יהיה מותקן על דשא, בטון או אדמה. לרוב מומלץ שהדק יהיה מותקן על תשתית מבטון לאחר שווידאתם שהשטח שבו יהיה הדק הינו מפולס ונקי.

במידה והחלטתם שהדק יונח על האדמה, אתם תצטרכו להשתמש ביריעות אשר ישמרו על הדק ויימנעו מעשבים לצמוח מתחתיו.

עץ נוטה להתרחב – תחשבו קדימה

לפני שאתם מתחילים להרכיב את הדק עם העצים שלכם, תוודאו שאתם קודחים חריצים בתוך הקורות על מנת למנוע מהם להתפרק כאשר תכניסו בהם את הברגים. ההברכה של הדק צריכה להיות אחידה על מנת שהריצוף של הדק יהיה אחיד.
כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שעץ מתרחב ולכן כאשר אתם מניחים את הקורות, תוודאו שיש רווח ביניהם של 3 – 5 מילימטר וזאת משום שעץ מתרחב עם הזמן.

לסיכום – כאשר אתם בונים דק, חשוב לתכנן קדימה ולהתחשב בסוג השטח והסביבה שלכם, קחו בחשבון שהבנייה דורשת סבלנות, זמן ודיוק אחרת הדק עלול להתפרק באופן פתאומי כשמישהו עליו.

שיהיה בצלחה!!

No comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *