קרמיקה דמוי פרקט

מדוע קרמיקה דמוי פרקט עדיפה על אותה רצפת עץ טובה ומקורית? המראה – אותו מראה, אך העמידות הגבוהה והתחזוקה הפחותה הופכים אותה למבוקשת.

קרמיקה דמוי פרקט הפכה להיות אחד הריצופים הפופולאריים במדינה. מקור קרמיקה דמוי פרקט הוא באזורים הקרים של אירופה וארה"ב, שבעונות הקרות, ובייחוד באזורים צפוניים וגבוהים יותר, מזג האוויר שם קר ועל בעלי הבתים היה להשתמש בריצוף מבודד כלשהו, שיוכל לשמור על כפות רגליים חמימות; רצפת העץ הייתה מושלמת עבור המטרה. בישראל אהבו את המראה החמים, הטבעי והביתי של רצפת העץ וביקש להשאיל את העיצוב, על אף שישראל מדינה חמה יותר מאותן מדינות; זה יותר בעקבות המראה ופחות בשל תכונות הבידוד של העץ.

בתים רבים בישראל שהתקינו רצפת פרקט בבית והחלו ליהנות מיתרונותיה, הבינו שאחרי כמה זמן היא מתחילה להיות בעייתית – להישרט, להיסדק, להתנפח ולהתבלות במהירות. מלבד זאת, התחזוקה דורשת משאבים רבים, יחסית לריצופים אחרים; מסיבות אלו, החלו רבים במסע חיפוש תחליפים לריצוף פרקט, על מנת להשאיר את המראה, אך להיפטר מהחסרונות. ישנו פרקט למינציה המהווה פתרון זול למדי ולא איכותי במיוחד. ריצוף אחר וחדש שנכנס לאחרונה לשוק הוא קרמיקה דמוי פרקט המעניק, מלבד רצפה איכותית וחזקה, גם מראה חמים של פרקט בו אנו מעוניינים.

היתרונות של ריצוף קרמיקה דמוי פרקט

לא בכדי הפכה קרמיקה דמוי פרקט לתחליף נהדר לרצפת העץ. היתרונות העומדים בפני הלקוחות הישראליים רבים הם, ועושים אותו ריצוף אולטימטיבי, היודע לשלב בין מראה העץ הטבעי החמים אותו אנו מחפשים, לבין תחזוקה נמוכה ופונקציונאליות גבוהה.

ריצוף קרמיקה דמוי פרקט – עמידות

אריחי קרמיקה דמוי פרקט הם בעלי עמידות גבוהה למדי – עמידים בפני שריטות, אינם רגישים למים, והתחזוקה כמעט אפסית. בניגוד לזאת, ריצוף עץ סובל מנטיית הישחקות גבוהה, הישרטות וכך – דורש רמה גבוהה יותר של תחזוקה – ללא קשר אם זהו פרקט למינציה דו/רב-שכבתי, או עץ מלא: מדובר בעמידות פחותה מזו של אריחים, ויש להקפיד לנקות את הריצוף עם חומרים מסוימים, להיזהר מגרירת חפצים על הרצפה ותמיד לנהוג במשנה זהירות. תכונת השחיקה הנמוכה של קרמיקה דמוי פרקט הביאה להתקנתה גם במקומות ציבוריים.

ריצוף קרמיקה דמוי פרקט – תחזוקה

כדי לשמר מראה רענן וטבעי של רצפת פרקט, יש לבצע פעולות תחזוקה רבות, שפוגעות בכיס ומגדילות עלות רכישה. כך, כדוגמא – ניקיון בחומרי גלם מיוחדים, שיוף הרצפה, שימון במקרים מסוימים, הדברה מיוחדת, הסתרה מקרינת שמש ישירה כו'. קראמיקה דמוי פרקט תשווה את מראהו הנפלא של הפרקט, שיישאר לאורך שנים וללא צורך בתחזוקה. חלק מהתחזוקה כולל שימוש במים ניקיון – פעולות שאינן מומלצות עבור רצפת עץ – כל תהליך הניקוי חייב להיות מותאם לרצפת העץ היקרה. לגבי קרמיקה דמוי פרקט, הרי שאין שום חשש משימוש במים, בשל עמידות החומר, וקלות השטיפה בשימוש בחומרי ניקוי סטנדרטיים.

No comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *