פרגולות אלומיניום – הדבר הבא או רק אופנה חולפת

פתרונות ההצללה למרפסות בבתים פרטיים היו מאז ומתמיד עניין שמעסיק רבות מאחר ובמדינות כמו שלנו מזג האויר הנפלא רק מבקש שנשב בחוץ ונשאוף אויר צח לראותינו, עם המשפחה והחברים לצד ארוחה טובה או כוס קפה מהביל. בעבר היינו מסתפקים בסככה פשוטה שתגן עלינו מהגשם והשמש באופן מסויים, אך לא תהיה מסוגלת להתמודד בהצלחה עם שעות מסויימות בהן השמש מקרינה בזוית שהיא נמוכה יותר מ 90 מעלות, במצב זה הסככה נהיית בלתי יעילה. גם מבחינת הגשמים הבעייה הזו חוזרת על עצמה. דבר נוסף שהפריע לנו הוא עצם העובדה שהחומרים לא החזיקו מעמד לאורך שנים והיה בלאי. יריעת השמשונית לפעמים נקרעה כתוצאה משמש ורטיבות. פרופילי המתכת החלידו ועוד צרות. מאז התקדמנו מעט ורבים בנו בחצר הבית פרגולות עץ. פרגולות העץ הן פתרון אסתטי יוצא מגדר הרגיל. בעלות סמלית ניתן לבנות פרגולה מעץ מלא שמשתלבת כחלק אינטגראלי מהגינה, אך גם היא הביאה לא מעט צרות:

בלאי: פרגולות העץ סובלות מרטיבות. העץ כאמור לא סובל רטיבות ומשנה צורתו ולכן יש צורך לתחזק אותו בצורת צביעה ושאר תיקונים ברמה השנתית.

מזיקים: מזיקים מאוד אוהבים עץ, ובייחוד כאשר הוא לח. הם אוכלים אותו מבפנים וגורמים לנזקים עצומים.

בעיות אחרות: העץ משנה צורתו במשך הזמן ואנשי מקצוע מיומנים מכירים בתופעה ועל פיה מתכננים את המבנה. לא תמיד אנשי המקצוע מיומנים מספיק ואת זה אנחנו מבינים בצער רק כעבור מספר שנים שהפרגולה מקבלת עיוותים שהיו יכולים להימנע בתכנון נכון של זויות וחיבורים, לא נלאה אתכם בפרטים מקצועיים.

פרגולות אלומיניום או פרגולות עץ

פרגולות אלומיניום הן בהחלט בשורה. מדובר בפיתוח די חדשני שיתרונותיו רבים.

עמידות: פרגולות עץ כאמור סובלות מפגעי מזג האויר. דרושה תחזוקה שוטפת של צביעה שנתית על מנת לשמור על הפרגולה לאורך שנים. פרגולות אלומיניום אינן דורשות תחזוקה חוץ מאשר צביעה חד פעמית של צבע בסיס לפי בחירתנו ושטיפת הרפרפים בצינור מים מאבק מדי פעם.

וויסות: בפרגולות אלומיניום ניתן להתקין חיישנים לוויסות תנאי מזג האויר והתאמת הרפרפים אליהם, לדוגמא: זוית משתנה של השמש או הגשם להצללה והגנה מפני גשמים מיטביים. פתרון זה אינו יקר במיוחד אך תורם רבות לנוחיותינו.

עיצוב: רמת הגמישות מאוד גדולה וניתן 'להתפרע' עם העיצוב לצורות שונות ואף לעשותו דמוי עץ מלא באמצעות צבעים וטקסטורות מיוחדים אשר פותחו בשנים האחרונות לשם כך.

מה לגבי המחיר

ובכן, על המחיר אכן ניתן להתווכח באם פרגולות אלומיניום הן דבר כדאי יותר מאשר פרגולות עץ, מאחר וההתקנה של פרגולות אלומיניום יקרה יותר מאשר פרגולות עץ. ייתכן וזה עתיד להשתנות בקרוב אולם נכון לעכשיו פרגולות עץ זולות יותר. דבר נוסף, מחיר הפרגולה איננו נקבע רק על פי מחיר ההתקנה אלא גם על פי מחיר התחזוקה והבלאי לאורך שנים. כאמור פרגולות אלומיניום עמידות לאורך שנים בתחזוקה מינימלית ולפיכך ייתכן שבחישוב הכולל לטווח הרחוק אכן משתלם יותר לרכוש פרגולת אלומיניום מאשר פרגולת עץ.

No comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *